איילת צוויג תקשורת עם תינוקות

לא כתבתי כאן תקופה וזה לא בגלל שאין לי על מה אלא שאני לא יודעת מה לבחור… יש לי כל כך הרבה מחשבות ולמדתי כל כך הרבה דברים חדשים בשנה האחרונה ואני פשוט רוצה לדבר על הכל! באחד הפוסטים הקודמים כתבתי על העובדה שמאז שליעד נולד אני חוקרת ומבינה יותר לעומק את עולם התקשורת עם תינוקות – כמה זה עולם עשיר ומלא, כמה הם באמת יודעים ויכולים לתקשר איתנו וכמה אפשר לחזק את הקשר הזה ממש מהרגע הראשון.

אז החלטתי שהיום בא לי לדבר על משהו שאנחנו אולי לא חושבים עליו כל כך כי אין עליו ממש דגש. כיוון העגלה. במפגשי הכנה לתינוק הרבה הורים שואלים אותי איזה עגלה כדאי להם לקנות. התשובה שלי קצת מפתיעה אותם כי רוב הדיבורים על העגלה הם סביב הגודל, עיצוב, משקל, גלגלים וכו׳. מה שאני אומרת להם זה כך: אין לי העדפה של מותג כזה או אחר, העיצוב, משקל וכו׳ הם העדפות אישיות של כל הורה והורה. אני ממליצה על אמבטיה גדולה (כך שיהיה אפשר לתת לתינוק את החופש להיות באמבטיה ליותר זמן) ועל טיולון שאפשר להרכיב לשני הכיוונים. מבחינתי אפילו רק לכיוון אחד אם הכיוון הוא כאשר הפנים אלינו. למה? כי אני בעד תקשורת עם התינוק וכמה שיותר. אני מאמינה (ומחקרים גם מראים) שלתקשורת שלנו עם התינוק מגיל מוקדם יש השלכות חיוביות לטווח הרחוק בקשר שלנו עם התינוק וגם בהתפתחות שלו.

היום בבוקר לקחחתי את ליעד לגן בעגלה (התמונה כאן היא מהיום) ואנחנו קשקשנו כל הדרך. דיברתי איתו, שרתי לו, סימנתי לו (למידע נוסף על Baby Signs, שפת הסימנים לתינוקות לחצו כאן) והוא מצדו ענה לי על הכל, סימן בחזרה, וחייך אלי וככה העברנו את ההליכה לגן. אם הוא היה יושב עם הפנים לכיוון השני זה פשוט לא היה קורה. אם חושבים על מספר הטיולים שאנחנו עושים עם התינוק בעגלה, תחשבו כמה שיחות ואינטראקציות יכולים להיות :). זה גם לא אומר שהוא לא רואה דברים אחרים, אני עדיין יכולה להראות לו את הכלב שעובר לידינו והציפור על העץ ולהשתתף בהתלהבות שלו ביחד איתו…