מפגש הכנה לתינוק ראשון

המלצה סבינה


תהליך ליווי לאחר לידה


המלצה דנה


תהליך ליווי לאחר לידה

המלצה אורית


מפגש ליווי לאחר לידה

המלצה הדס


תהליך ליווי לאחר לידה

"איילת הגיעה אלינו אחרי לידה קשה ומסובכת ואחרי ניסיון לא מוצלח עם עזרה. היא היתה רגישה ועדינה מספיק לקרוא מיד את הסיטואציה ולדעת בדיוק איך להשתלב, ולהשרות אווירה של נועם וביטחון. הרגשתי שהתינוק שלי בידיים בטוחות ואוהבות וחשוב לא פחות, בידיים מיומנות. הרגשתי בנוח להתייעץ ולשתף את איילת בכל דילמה שהיתה קשורה בטיפול בתינוק ובאמהות שלי. איילת איפשרה לי אולי את הדבר הכי חשוב לאמא טריה – לישון בשקט בידיעה שהתינוק שלה בידיים טובות."

(אמא לילד שני מתל אביב)


תהליך הכנה לתינוק ראשון

"כשחברות שלי היו בהריון הן הקפידו לקרוא בספר מידי שבוע מה קורה לעובר בשבוע הנוכחי ואז הגיעה הלידה ונולד תינוק וכבר לא היה זמן וכח לקרוא בספר והן היו מסתכלות על התינוק קצת אבודות ולא ממש יודעות מה לעשות והיינו צוחקות "טוב הגענו רק עד שבוע 40 בספר.
אני אמרתי שלי זה לא יקרה – כמה חודשים לפני הלידה קניתי מדריך לטיפול בתינוק והתחלתי לקרוא בו. לא התקדמתי הרבה, בלי תינוק זה תאורטי מידי ובלתי נתפש.
ככל שההריון התקדם גם התגברו העצות מסביב וכל עצה חדשה סתרה את הקודמת והבלבול והלחץ גברו.

חיפשתי משהו יותר מעשי ומישהו אחד שאוכל לסמוך על העצות שלו והגעתי לאיילת.
איילת מאוד מנוסה, נינוחה, רגועה ומרגיעה ומיד במפגש הראשון כשבנינו את תוכנית העבודה הרגשתי יותר בטוחה.
נפגשתי עם איילת אחת לשבוע עד הלידה, דיברנו על כל התחומים הנוגעים לטיפול בתינוק בליווי חומר כתוב. הלכנו לקניות של כל הנדרש לתינוק יחד. לאיילת נסיון רב ובזכותה הגעתי למוצרים שהקלו עלי מאוד, שאף אחד בסביבתי לא הכיר ומשמשים אותי עד היום, שנה אחרי הלידה.
איילת הביאה איתה בובה ולימדה אותי מעשית איך לטפל בתינוק – להחזיק, להרים, לשים במנשא, להאכיל, להלביש, לחתל…..
כשהגיע הרגע והייתי צריכה באמת לטפל בתינוק הרגשתי שהדברים מוכרים לי. ההפתעה הכי גדולה הייתה שבבית החולים אמרו שנראה שיש לי ניסיון בטיפול בתינוקות. לי??? "
אורנה, תל אביב


תהליך ליווי לאחר לידה

"Ayelet was an enormous help to me after the birth of my son, Ben. She was so informative and experienced with babies, and really helped me in understanding the signs of my baby. She helped me distinguish between hungry cries, tired cries, or just over stimulation. Ayelet also helped me with getting my baby to nap, or watching my baby while I took a nap She was always there to answer any question or concern I had and guide me through the tricky stage of a newborn baby. I recommend her to any mom who needs some guidance or just a helping hand after bringing baby home.

Tamar Diamond"


תהליך ליווי לאחר לידה

"הכל התחיל כשהייתי בהריון בערך בחודש השישי- אז כבר מתחילים להריח את הסוף ולחשוב על שמות, סידור החדר, קניות ובכלל..

כל הזמן חברות, משפחה וסתם אנשים אפילו זרים אמרו לי ששלושת החודשים הראשונים הם סיוט: גזים, שינה, מקלחת, הלבשה, הכל קשה…גיהנום (כן, גם את המילה הזו אמרו לי)…אבל זה עובר..רק תדעי  הם אמרו לי ששמחה בשלושה חודשים הראשונים זה דבר נדיר.

החלטתי שלי זה לא יהיה גיהנום..זה אולי יהיה קצת קשה, מרגש, חדש, אחר אבל גם שמח!

ואז היה לי ברור שאני מחפשת מישהי עם נסיון שתלווה אותי בשלושת חודשים הראשונים, ישר כשאני יוצאת הביתה מהבית חולים.

התחלתי לחפש מלווה לאחר לידה…הרבה אנשים מכירים דולה מלווה בלידה אבל לא יודעים שיש דולה מלווה אחרי לידה- בבית ואפילו בבית החולים מיד אחר לידה- וכך לאחר חיפושים באינטרנט הגעתי לאיילת צוויג-דולה תומכת לאחר לידה (אני חייבת לציין שמיד שהגעתי לפייסבוק שלה ידעתי שמצאתי האחת..ממש כך כמו באהבה:) ידעתי שזה זה, כמובן שלמרות האינטואציה מהעמוד הפייסבוק של איילת קבענו להפגש מיד כשנפגשנו חודשיים לפני לידה הרגשתי בטוחה מהעתיד לבוא..הפייסבוק של איילת לא אכזב וכנראה שהרגישות, המקצועית והנינוחות של איילת יחד עם חוש הומור עובר דרך הפייסבוק שלה…כן, חוש הומור יכול לעזור בתהליך הזה.

באותו היום כשיצאתי מבית החולים איילת חיכתה לי בפתח הבית כבר
הלחץ ירד ב 90% ומיד עשינו הכל יחד.

איילת לימדה אותי הרבה דברים חשובים, נתנה לי מידע טיפים חשובים.

משפט אחד שאיילת אמרה לי כל הזמן אשתף אתכם: אין דבר כזה בהורות נכון או לא נכון, אין אמת אחת, יש מה נכון לך ולתינוק שלך, כל תינוק הוא אחר, וכל הורה הוא אחר וכל אחד יכול למצוא מה שנכון לו ולתינוק שלו תוך קווים מנחים.

בעקבות הנוכחות של איילת בבית הייתה לי האפשרות גם להתבונן וגם ללמוד איך להבין ולהרגיע את התינוקת שלי בלי הלחץ שלי.

הבעיה העקרית בחודשים הראשונים שיש תחושה של הסטריה, מה קורה, למה הוא בוכה, רעב, עייפות גזים וכשמימד הלחץ נעלם אפשר להתבונן וללמוד את השפה של התינוקת שלך גם כאשר הוא בן יום או יומיים.
נכון לא הכל דבש, ויש ימים קשים אבל יש יותר ימים מרגשים עם שמחה וצחוק בתוך כל התהליך.

האיזון של איילת יחד עם הבטחון שהיא נתנה להיות מי שאני עוזרים לי גם היום תוך שימוש בכלים שהיא נתנה לי להיות אמא טובה יותר כל יום מחדש..

כמעט כל הפעיליות שפעם נראו לי בלתי אפשריות: אמבטיה, הלבשה, הרגעת התינוק בעת גזים, האכלה, מס'ג נעים. בזכות ההדרכה של איילת הפכו קלות ומהנות.

גם אחרי שנפרדו דרכנו..בעצם לא נפרדנו, בכל שאלה, בעיה או עצה איילת תמיד אוזן קשבת.
חן-לי פישמן
אמא של ניר"