ayelet with baby yannaiאני קודם כל אימא גאה לשלושה בנים מקסימים – ינאי שעכשיו בן 11, איתן בן 9 וליעד בן 4.

עליתי לישראל מדרום אפריקה לפני כ-14 שנים. אמנם הייתי אז גרפיקאית, החלטתי ללמוד לקראת תואר בפסיכולוגיה כי היה לי ברור שאני רוצה לעבוד עם אנשים בצורה אישית יותר. כשסיימתי את הקורס "פסיכולוגיה התפתחותית" בהצטיינות, הבנתי שיש משהו בתחום הזה שמאוד קוסם לי. חיפשתי והוספתי עוד קורסים רלוונטיים במסגרת התואר ולמדתי גם "שינה והפרעות שינה בילדות" (וכתבתי עבודה סמינריונים בנושא) וגם ״לגדול עם טלויזיה״.

ב-2009 ינאי נולד ושינה לי את הכול. עם האושר הגדול בא גם פחד וחוסר ביטחון וכל הזמן רציתי לבדוק שאני עושה את "הדבר הנכון" עבור הילד שלי. התחלתי לקרוא וללמוד כמה שיותר על כל תחום אפשרי הקשור לתינוקות וילדים ונשאבתי לתוך עולם מרתק. התשוקה לדעת עוד ועוד הובילה אותי לברר לגבי קורסים בתחום. לקראת לידתו של איתן בשנת 2011 נרשמתי לקורס ליווי לאחר לידה והורות ראשונית במכללת דיאדה. הבנתי שאני רוצה לא רק ללמוד, אלא גם לחלוק את הדברים החשובים שלמדתי עם הורים נוספים כי אין דבר שיותר משנה לנו את החיים, דבר יותר נפלא אך מלחיץ, מאשר להביא חיים חדשים לעולם. ועל אף שיש הרבה סדנאות שמכינות זוגות ללידה, רובם לא עוסקים כלל בהכנתם להורות, והורות עם כל הקסם שלה, יכולה להיות מאתגרת ממש.

בהמשך, אחרי שהתחלתי לעסוק בתחום, הבנתי שהורים רבים נתקלים בשאלות וקשיים הקשורים לשינה של תינוקם ורציתי לייעץ להם ממקום של ידע ונסיון בתחום. לכן למדתי גם ייעוץ שינה לתינוקות בגישת האינטליגנציה הרגשית של עידן ההורות הבוחנת את כל האספקטים של חיי התינוק ומציע פתרונות הוליסטיים להרגעה ושינה טובה. כיום אני משלבת את המידע והטיפים שאני מרגישה שהם רלוונטיים להרגעה ושינה טובה אך לא מתנגשים עם הגישה שלי שהיא קודם כל לכבד את הצרכים והאישיות הייחודיים של התינוק בשילוב עם הצרכים והרצונות של הוריו ושאר המשפחה.

לפני כארבע שנים, לאחר הלידה של ליעד, הבן השלישי, החלטתי להעמיק את הידע שלי בנושא שבעיני חיוני בכל מה שקשור לקשר שלנו עם התינוק – תקשורת. אני נחשפתי לדרך מדהימה להעצים את התקשורת עוד לפני שהתינוק יכול לדבר שנקראת Baby Signs, שפת הסימנים לתינוקות. אני מאוד מאמינה שתינוקות מתקשרים איתנו מהרגע שהם נולדים ומעבירים לנו את הרצונות שלהם ואת הצרכים שלהם בעזרת שפת הגוף, קיטורים ובסוף בכי. בחודשים הראשונים לחייהם, ניתן וכדאי ללמוד את שפת הגוף שלהם ובו-זמנית לתקשר איתם דרך מילים וגם סימנים פשוטים. עם הזמן הם לומדים את הסימנים והקשר שלהם למילים ומתחילים להיעזר בהם כדי "לשוחח" איתנו עוד לפני המילים (ממש כמו שמלמדים לעשות ביי-ביי או נשיקה). אחרי שנתיים כמנחת שפת הסימנים לתינוקות מוסמכתת על ידי Baby Signs החלטתי לפתוח את Baby Signs Israel השלוחה הישראלית של Baby Signs – החברה שהתחילה את המהפך כבר בשנת 1982.

לאחרונה הוספתי גם הדרכת עיסוי תינוקות לארגז הכלים שלי. תמיד האמנתי ודיברתי על חשיבות המגע בהתפתחותו של התינוק – גם דרך המגע אנחנו מתקשרים עם התינוק שלנו, מקנים לו בטחון, מחזקים את הקשר וכמובן מעודדים את התפתחותו המוטורית.

הלימודים שלי, ביחד עם ניסיון של כ-9 שנים של עבודה עם תינוקות והוריהם, הכשירו אותי להבנה עמוקה יותר של הורות ראשונית.

רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתי קשר בוואטסאפ: https://wa.me/972528689858

כדי לראות המלצות מלקוחות שלי לחצו כאן